Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po památkách LVA

17. 5. 2008
 Letos se organizace akce „Po památkách LVA“ ujala Verča. Plán byl skvělý, na místě se jen upřesnily některé maličkosti. Sešlo se opět zdravé a silné břeclavské jádro, které plynule pokračovalo s přestávkou na spaní po muzejní noci. Tentokrát se přidalo i zdravé jádro brněnské, tedy jen její nejsilnější článek Jiřinka, takže jsme byli čtyři. Ani ten pes nám nechyběl a byli jsme jako „Čtyři z tanku a pes“. Samozřejmě někteří se jaksi nemohli vymotat a přijeli trošku se zpožděním.

 Když jsem dorazila k Verči tak ta jako správné ranní ptáče a správná hospodyňka „šuchotala“ cosi v zahrádce. Této činnosti zanechala, když jsem se jako prvá dořítila kolmo v09.08 hod. na místo srazu – před jejich dům. Usedly jsme u pramenité vody a vyčkávaly příjezdu ‚opozdilců‘. U kafíčka jsme pak rozebrali plán a vzhledem k velmi teplému počasí a už pokročilé době jsme se rozhodli, že vynecháme kulturně vzdělávací činnost a přímo vyrazíme po památkách. Projeli jsme snad všechny , které po cestě k Janohradu (mimo jiné hlavnímu místu pivních mušek) potkali – rendezvous, Sv. Hubert, Tři grácie – tady stojí za zmínku, že jsme si tam trochu zapózovaly, zda můžeme těmto Graciím konkurovat, pak přes Apollónův chrám, kolem Loveckého zámečku na kýžený Janohrad. Zde se uskutečnila ‚Pivní muška V‘ (Pivní muška IV se uskutečnila v úterý 13.5.v podvečerních hodinách spojená se sběrem kopřivy jakožto léčivé byliny). Vzhledem k tomu, že byla polední hodina tak jsme zasytili naše žaludky, dopřáli jim něco lahodného moku a trochu změnili plán. Vydali jsme se přes les, louky do zámecké zahrady, tady se pokochali krásami zámeckého parku, osvěžili se zmrzlinou a pokračovali cestou kolem rybníků zpět do základního tábora. Skvělým zakončením fantastického dne bylo posezení u ohýnku , byť byly odpolední hodiny a grilováním . Tím skončil zase jeden příjemně prožitý den. Přišlo rozloučení , zamávání na cestu a rozprchli jsme se do svých domovů.

Účast: Anička, Verča, Pavel, Jiřka a u grilování Verčin hafan, čistokrevní pouliční jezevčík, jak se jen jmenuje...

=Anička=

A opět pohled z jiného azimutu:

Ráno jsem jako vždy nestíhal, balení jak na Aljašku, nepřipravena zahrádka, nakládání kol a to jsem chtěl ještě do obchodu pro pití, něco k jídlu atd...Tedy jsme se fakt o cosi opozdili, ještěže jsem to, jak jsem předeslal, ošulil a dojel autem, jinak bychom dnes ani nezahájili :))

Vše jsme ale dohnali vynecháním pěšího programu ve Valticích, což bychom měli někdy o burčákobraní napravit...(nenápadné echo pro Verču :))

Hlavním a neplánovaným hřebem programu se stala samotná Anička, která u Apolla hodila dost škaredý držkopád a ze začátku to nebyla žádná sranda. Naštěstí to přežila bez vážnější újmy a těch pár modřin bude muset nějak zamaskovat. Holt přilby nevymysleli na parádu a zavěšena na kole neochrání ani Fittippaldiho a na zbytek cesty a pro příště má(me) ponaučení, kdo je připraven není ohrožen, a netýče se jenom "gumové ochrany" před deštěm, ale i přilby a používání přední brzdy....

Zbytek cesty už probíhal v pohodě, jen nevím, zda se jednalo o tu pravou pivní mušku, jelikož byla ve znamení nealko a zmrzliny, tady bych to prozatím nechal na zvážení.

Na kole dnes Andulka natrénovala nejvíc, hodilo jí to asi 39 km, my ostatní o 12 méně. Počasí odpoledne se opět umoudřilo, bylo dusno, teplo a nakonec zas "zoncna rumplovala" jak by řekl Jůra :-))

Díky Verči za skvělý nápad a zázemí, i když jsem se té kači opět nedočkal, příště si ji snad donesu... :-)))

=Napsal a narýpal Pavel=

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentáře

Přehled komentářů

Majce (Zdenula, 30. 05. 2008 07:24)

jupííííííí, budem hýřit všemi barvami :D a můžem hrát hru - čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku a nemusíme se skoro ani hnout hahahaha...pláštěna prostorná, velikostí "menší stan" - schová majitele kolo a možná i další kolemdoucí pocestné hahahaha

pláštěnka (Majka, 29. 05. 2008 19:03)

tak jsem, Zdeni, dnes sehnala pláštěnku modrou...oranžovou neměli a Ty máš fialovou, takže bych měla zapadnout do barevného spektra... :-)

Majka (Zdenula, 27. 05. 2008 09:20)

hm a to tam bude Verča chybět(

Zdeni (Majka, 25. 05. 2008 20:07)

je fakt, že má být hezky, ale připraveni být musíme, ne? :-) Navíc bychom mohli udělat foto druhé skupinky "TELETABIES"

Majko (Zdenula, 25. 05. 2008 13:17)

třeba nebude potřeba;), snad Pája poslal žádost na lampárnu o počasí ;))

hahaha... (Majka, 25. 05. 2008 11:05)

...tak jsi, Zdeni, víc akční než já...já jsem zatím "bez"...že bych dělala fotografa?...nebo byla "bílá" vrána mezi barevnýma?...:-)

pláštěnka (Zdenula, 24. 05. 2008 23:37)

tak mám fialovou pláštěnku ":o))

pláštěnky (verča, 23. 05. 2008 10:35)

docela nám to sluší,je vidět,že je s náma sranda,proto všichni zakoupit barevné oblečky,bude hromadné foto až se sejdeme v hojném počtu

pláštěnka (Zdenula, 22. 05. 2008 15:28)

Majko, tak to dej vědět, jak jsi kde uspěla, budu tě následovat ;))

paráda! (Majka, 21. 05. 2008 20:11)

už zbývá jen předělat název na "huhu"cyklotlupu.. :-)
zítra mířím do Brna, tak se porozhlídnu po regálech...teda po pláštěnce....

hahahaha (Zdenula, 21. 05. 2008 19:39)

tak to se ti, Pájo povedlo :D......Aničko, Majko, Jiřinko...Zdenál má modrošedou s knoflíky ale má malinko jiný střih a asi je kratší ;)

No jasně (Pája, 21. 05. 2008 19:11)

a dokonce jsem vypátral i jejich jména, zleva: Tinki-Winki, Po, Dipsy, Laa-Laa

poslední fotka:)) (Jiřka, 21. 05. 2008 16:57)

Ha..ha.To má být jako pro srovnání?Tuším,kdo to tam asi přidal...

Strašidýlka (Anička, 20. 05. 2008 00:53)

holky já teda nevím, ale ty co jsem kupovala měli jen ve dvou barvách, žlutá a zelená.... možná, že v jiném supermarketu budou mít i jiné barvy.... v OBI je to marné..., hi hi...

úspěch:)) (Jiřka, 19. 05. 2008 12:09)

Vidím,že moje momentka vede:))Ještě,že jste se moc nevzpouzeli,když jsem Vás přemlouvala na focení:))Já si tedy zamlouvám bílou a už budeme celé barevné spektrum.Mimochodem i u kolegů v práci jste silně zabodovali,hned se jim při pondělku lépe pracuje...

hahahaha... (Majka, 19. 05. 2008 11:56)

...fakt krása!! Nic proti, ale už vím, kam se obrátit v případě nedostatku roztomilých "duchů" při nočním přespávání dětí ve škole... :-)
P.S. Zdeni, taky se vydám se do obchodu...snad je neprodávají jen ve čtyřech barvách...takže si zamlouvám třeba oranžovou...:-))

Teletabies (Zdenula, 18. 05. 2008 22:06)

:D to teda nemá chybu, si asi pořídím modrou ;D, abych mezi vás zapadla )))

LVA (Jiřka, 18. 05. 2008 18:13)

Počasí se nám opravdu vydařilo,jsem ráda,že mě Anička nazvala tím nejzdravějším brněnským jádrem,ale večer jsem vytuhla znavena jako po osmitisícovce:))Díky Verči jako hostitelce,zakončení u ohýnku s loudivým Bobem nemělo chybu.Na Zdeňulu jsme vzpomínali,ale nějak nestíhali podávat hlášení:))A počkejte až redaktor přidá fotto "TELETABIES"To nemá chybu...

výlet (Zdenula, 18. 05. 2008 18:09)

A i počasí vám přálo)). Jsem na vás myslela, když jsem zalívala kafata a čaje na setkání škol ;)...Aničko, ještě že je to jen o modřině a bolavém tělíčku

Skvělý výlet (Pavel, 18. 05. 2008 09:12)

Nakonec to byl skvělý výlet, holt kdo chce stihnout vše, nestihne nic a naše malá, ale o to více hlasitější hostitelka Verča se projevila jako veselá kupa a poté, co praštila s prací a změnila vizáž i očividně pookřála :-))
Škoda, že jsme tu spolucestovatelskou tlupu už nedohnali, byli docela zábavní a navíc měli "dost vysoký koeficient poměrně hezkých děvčat" :))

Držkopád (Anička, 18. 05. 2008 08:20)

týýýýýýýý brďo, navenek není nic višět, jen jedna taková menší modřinka na stehně, ale jak se mi to naražené rozleželo, to je suprové fakt.... ještě, že jdu dneska za kultúúúúrou. ale jiné následky to doufám nezanechalo.

kačica... (Anička, 18. 05. 2008 08:17)

nerýpej, kačičku Verča nahradila skvělou klobásou na grilu. Se ti dělaly boule za ušima jak jsi baštil.

ahoj, (Miloš, 17. 05. 2008 22:51)

Koukám, kde jste vy jezdili, tak jsem já chodil pěšky: Se psy a kočkami :-)