Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prosinec

(Pavel, kníže z Klentnic, 2. 12. 2021 2:37)

Tak je tady prosinec a vánoce než bys řekl švec. Něco povzbudivého? Ještě není nejhůř:). Bowling v práci nám zrušili, trhy jsou pasé, ještě jsem zvědav na to Brno. Bylo by dobré se na svátky potkat. A nemusí to být výhradně na bowlingu. Já jsem trochu víc investoval do kola, a hlavně jezdím. A pořád mě to baví. Taky Míša mi dělá radost.
Tak přeji tlupě, abychom se brzo potkali a povzpomínali na dobré staré časy.

Václavkobraní

(Pavel, kníže z Klentnic, 22. 9. 2021 19:22)

Sotva jsem pořádně okoštoval burčák a vínečko na Šobesu, tak se vyrojili václavky. Rostou jen na málo místech, ale stojí to za to. Nutně musí zapršet. Tak do prvních mrazů je o jídlo postaráno. Co nevidět pak přejdu na kachní a husí hody. Od října do ledna se pak slaví. Kola si zazimujte, letos to byla navoněná bída, škoda mluvit. Zkusíme to v květnu.

Pomalu už je po prázdninách

(Anička, 26. 8. 2021 14:24)

Moji milý, skoro po prázdninách a já letos nestihla skoro ani vyjet. Tedy po pravdě, vyjela jsem a zkuste hádat co se stalo.... No ano, jedna jízda do práce a z práce opět můj oblíbený defekt. To už jsem milé kolo odvezla k prodejci, trochu jsem projevila rozčarování s komunikací a nakonec tedy kolo mám prej údajně opraveno. Ovšem ještě jsem neprovedla žádnou zatěžkávací zkoušku. Několikrát jsme zkoušely s Jiřinkou naplánovat nostalgickou společnou vyjížďku, ale zatím neúspěšně, Zkusíme ještě v září něco podniknou až se vrátíme z krátké lázeňské dovolené pokud nám bude počasí přát. Třeba se to povede a někdo se ještě přidá. A nebo přiletí dakší u blhvíkolikátá mutace covidu a máme utrum Tž tak nějak ten život utíká. Mějte se v rámci možností skvěle.

Re: Pomalu už je po prázdninách

(Pavel, kníže z Klentnic, 1. 9. 2021 16:14)

Tož kdybych měl čekat, až vyjedeme, tak si nezajezdím. Dnes má moje kolo dva roky v provozu, má přes 4400km a krom třetích destiček a třetího řetězu jsem na nic nesáhl:)). Tedy sáhl, pravidelně to čistím, mažu a měřím a mně se za to odvděčí. Již dvě sezóny jsem nepích, což mně i chybí, abych nevyšel z cviku:)) Pneumatiky vydrží ještě 3sezony, převody příští zimu budu měnit, díly už mám koupené. Baterie po 60 nabitích, čili teoreticky ještě 8 let a to už bude komplet amortizováno.
Možná si brzy vyjedeme, tak to naplánuj, ale na 10 km to tam tahat nebudu. Jinak akce TDB 18.9. zde, s tradičním programem. Budu se těšit.

co mám letos v merku

(Pavel, kníže z Klentnic, 6. 5. 2021 19:30)

Zanedlouho se budu rochnit v lázních. Pak budu dohánět plán a to už bude konec června. Pak bychom už společně vyjet. Pak plánuji několik krátkých dovolených a chystám se konečně navštívit příbuzné. Po prázdninách by mohlo být chvíli dobře, to plánuji houbaření na Vysočině. Možná vyjde zas jeden výlet, než nás dostihne X-tá mutace. Na druhý den po volbách bude zas napůlroku utrum, což se protáhne do května, jako obvykle.. Vše ještě může zhatit zdraví. Dál už to znáte.

Antikovidové provětrání

(Pavel, kníže z Klentnic, 2. 4. 2021 20:05)

V rámci rekonvalescence jsem si několikrát vyjel do gránického údolí a dnes na Špalkovu vyhlídku. Tam bylo skoro liduprázdno a tak jsem se oddával slunění a rozjímání :-) Takový elektrospinning v přírodě.

Zahájení sezóny

(Pavel, kníže z Klentnic, 4. 2. 2021 18:34)

pravda, oproti loňsku mírné zpoždění, ale zas za jarních teplot. Jen na zkoušku, abych zjistil, jakou devastaci napáchalo zimní omezení na mém těle. Vyškrabal jsem na Kravák a dál jsem zakončil po silnici. Myslím, že to škody rychle napravím. Ale na váhu si netroufám vlézt.

Re: Zahájení sezóny

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 2. 2021 1:19)

Pěkné dny jsem využil a provětral kolo a mysl. Nakonec jsem projel i Šobes. Byl tam vzorek sněženek, další se budou klubat. Ještěrky žádné, ty si dávají do Jiřího načas. Ochutnal jsem i tvrdou zem. Zachránilo mne oblečení, silné rukavice a tuková vrstva:). Za únor 80 elektrokm.

Tak jsme nenápadně vklouzli do nového roku..

(Pavel, kníže z Klentnic, 9. 1. 2021 10:13)

... a zdá se, že to tak chvíli zůstane. Ale nenechte se mýlit, už to tady vře, o vánocích jsem provedl údržbu strojového parku a po krátké pauze, kdy mne čekají troje narozeniny, již budu připraven vyrazit. Na letošek mám velké plány- jako vždy, ale realita bývá jiná a tak to musím uvést na pravou míru, trochu polevím v práci a přidám více zábavy, aby to bylo vyrovnané. Poslední slovo má ovšem zdraví, předpokládám stabilizovaný stav.

Veselého Slivestra

(Anička, 30. 12. 2020 16:16)

v rámci možností v této podivné době. Do nového roku všem jen to nejlepší, hlavně zdraví a štěstí Do nové cyklistické sezony přeji všem hodně kilometrů bez defektů a doufám, že se zjara potkáme hojném počtu.

Přeji všem úspěšný příští rok...

(Pavel, kníže z Klentnic, 29. 12. 2020 19:45)

jasně více toho zdraví, ostatní už jde samo.
Kdo si nenašetřil na elektrokolo, tak ať začne, než ho nebude potřebovat. Ale podražili.
Letos to vidím zase bledě, tak možná zjara jedna spanilá jízda na Prýgl. Pak kdyby vyšla Šumava, bych byl nadmíru spokojen.

Ukončení sezóny

(Pavel, kníže z Klentnic, 1. 12. 2020 12:01)

Tož nevím, jak vy, ale už jsem zrovna ukončil sezónu. Nakroutil jsem...2158 km. Celkem bída, na to poflakování.:) Díky deníku mám podrobný přehled, takže 1x na Hardegg, 3x přes Šobes, asi 8x pod Šobes, nesčetněkrát na Kraváku a Seisfelďáku, párkrát Kravsko, i to Brno nebo BV jsem symbolicky splnil.. i divoké bratislavské hvozdy jsem okusil, kupodivu kolo poslouchá, i když dostává zabrat. Ani jsem letos nepíchl. Taky jsem se několikrát brodil bahnem. Nyní bude zimní pauza, provedu zakonzervování a uložím v bytě. Si to zaslouží.
Nejpozději v únoru nástup.

václavkobraní

(Pavel, kníže z Klentnic, 17. 10. 2020 19:16)

Ano, už je to tu. Před týdnem to vypuklo, dnes konečně přestalo pršet a mé oko se hned potěšilo. Je jich mnógo :) Ostatně jako každým rokem. Tak neváhejte, přijde bída a vše, co je jedlé, zkonzumujete. I kožené boty :)) No snad ne, ale pochutnat si na gulášovce, smažených bedlích nebo na škvarečkách by nebylo od věci.

Re: václavkobraní

(Pavel, kníže z Klentnic, 9. 11. 2020 16:30)

Tak houbařská sezóna je u konce, letos to byl rekordní ročník, který se opakuje max jednou za deset let. Nejvíc mně potěšili lišky a hřiby na Vysočině. Pak u nás václavky, trochu suchohřibů, bedlí mraky, pochutnal jsem si i na čirůvkách. Dost opožděně vzorek stročků. Chyběli mi masáci, ucho, hlíva atd. Co mně ale těší nejvíc, že jsem měl důvod jít do lesa, třeba jen na hodinu. Díky čemuž jsem letos najezdil dva tisíce km, a ještě nekončím.

Tak jsme letos skončili

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 9. 2020 20:12)

Nejbližší akce je v nedohlednu, uvidíme, jak se vyvine epidemio- situace. Letos jsem to zapíchl. Možná se zadaří plesová sezóna, na kole si vyjedeme v půli dubna.

Rostou!

(Pavel, kníže z Klentnic, 18. 9. 2020 17:23)

Tato houbařská sezóna je po letech vyjímečná. Začlo to minulý týden, kdy jsem v Břeclavi našel hlívu. Pak jsem zkusil bratislavské hvozdy, ale hobařů bylo víc a tak jsme jen paběrkovali. Při cestě zpátky jsem si složil kolo a objevil jsem významné množství klouzků sličných. Nicméně letos je to podřadná houba a ten samý den jsem našel na Kravsku ohromné množství bedlí a babek. Ale to už jsem byl sbalený na Vysočinu, konkrétně Staré město pod Landštejnem, a ta nezklamala. Všeho všudy jsem najel DVA kilometry, houby rostli hned vedle tábora.
Večer jsem měl nasbíráno, ale už jsem se ubytoval a druhý den jsem absolvoval zas dvě kolečka. Vyhodil jsem velké a měkké houby, hromadu klouzků zrnitých, zaměřil jsem se na lišky, dubáky, hřib hnědý. Našel jsem i křemenáče, kováře, borováky. Na polévku ještě růžovku, holubinku zelenou, pýchavku a velmi chutnou čírovku fialovou. Jo už jsem doma a uvařil jsem polévku. Na víkend mne čeká zpracování. Pamětihodnosti na Landšejnem musí počkat.

burčákobraní

(Pavel, kníže z Klentnic, 12. 9. 2020 20:19)

Jedinečná akce se skvělými zážitky. Možná někdo napíše i víc.

Krátký cyklorelax

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 7. 2020 11:58)

Tak jsem se byl projet na Soutoku- mraky komárů, ale bylo tam hezky. Pak jsem projel Mor. Kras odspodu nahoru a křížem- nezklamal ani teď, stihl jsem i Výpustek. Takže už je mám splněno. Ještě mi chybí ta Šumava... ale pracuji na tom.

dovolená

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 6. 2020 0:43)

Prázdniny jsou tady a s tím i dovolené. Konečně se mi povedlo zabukovat krátkou dovolenou. Takže letos opět jižní Čechy, tak jak jsme původně zamýšleli. To se zas nacpu borůvkovými knedlíky. Přeji i ostatním, ať si užijí krásné prázdniny dle své libosti.

Tak jsme si udělali výlet do Brna...

(Pavel, kníže z Klentnic, 9. 6. 2020 21:58)

Ano, bylo po dešti a místy zima. A já se poprvé vydal ve šlapkách. Myslím, že tak zas... kola jsme ještě neměli. Krom toho jsme museli dvakrát urgovat oběd, jinak tam sedíme dodnes. Když jsem pak chtěl jíst, třepal jsem se zimou až jsem se málem nenajedl. Ale přežili jsme, dokonce ve zdraví. Krom dobrodružného výletu máme jeden tip, kde se občerstvení vyhnout. Je to u oslíků v Mariankách.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »