Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvomájový průvod na soutok

1. 5. 2009
  Vyjet si na Pohansko, potažmo soutok, napadlo kromě nás ještě další stovky lidí, a tak zde bylo rušno jak na Václaváku. Cyklovýlet byl pro některé pokračováním akce z předešlé noci a tak se start odložil na pozdější dobu, nicméně probíhal s malými odchylkami podle plánu.
Sraz byl na Pohansku, kde se nečekaně přidal ještě team L+L a čekaně nepřijela M., mezitím obhlídka opevnění a starobylého osídlení, veselá tlupa vodníků z Moravského Sv. Jána; hudba a stánky s předvolebními sliby oranžgutanů, jež nás ovšem nezajímali, první sváča a občerstvení. Domácí buchty Soni a vzorky vodyprosté lihoviny od Tamary a Soni, jakož i různého pití a bahna plechovkového i točeného, až se zdálo, že tady je konečná.... Pak jsme vyrazili pohodovou trasou do cíle dnešního putování.
Cestou bylo možno obdivovat krásný lužní les, s četnými tůňkami a stopami po záplavách. A hlavně hnízdící čápy, dnes vesměs přikrčenými ve svých hnízdech, očekávajíc vytoužené potomstvo. Množství jiného zvířectva a ještě větší množství havěti. A lidí.
Blížící se soutok byl avizován vzrůstajícím počtem komárů, zvláště, když jsme zabrousili do lesa a nebyl k dispozici spásný svěží větřík. Letos už jsme je ani nepočítali, odhadem několik tisíc na m3. Nedobrovolnému odběru krve se dalo čelit pouze pasivní ignorací, účinněji však svěží jízdou, dobrým oblečením a repelenty, a já poprvé v životě připustil, že opravdu fungují:)).
Na soutoku tedy jen krátké focení, sváča, pivečko, cogniac a jiné meducíny na doplnění krve a jelo se zpět.
Cestou zpět se oddělili M. a S., kteří mířili na "Ranč u zlomené šlapky", takto stylovou a recesní cyklistickou záchrannou stanici nedaleko Lanžhota...
Pak odbočka na Lány, cesta příjemným lesem a posléze se vyklubalo Pohansko... Zde bylo rozloučení, valtická větev  měla ještě kus cesty před sebou a tak pokračovala do Valtic, břeclavská větev si chtěla dát kafe, ale tady bylo přelidněno a tak jsme pokračovali směr parkoviště. Nedaleko něj je totiž "Hospůdka u Ludvy", jíž jsme otestovali. Navenek vyhlíží jako ráj pro bezdomovce, uvnitř ale s příjemným posezením a s terasou pod stromy, navíc se slušnými cenami i výběrem jídla, a tak už víme, kde bude příště sraz :)).
 První máj nám tedy připravil krásné zážitky, letní počasí, svěží vánek i dobrou náladu, škoda jen, že těch rozkvetlých třešní už jaksi nebylo... ale prý to až tak nevadilo :))
Přítomni: Miloš, Soňa, Verča, Mirek, Zdenula, Zdenál, Tamara, Pavel, Jiřka, Lída, Luboš. Na dálku nám přáli Renek a Pavel K. Omluvily se Blanka a Andulka, zajisté ze závažných důvodů.
Valtičáci natočili přes 60 km, břeclaváci přes 40.
Tedy díky za účast a skvělou společnost, příští zastávka: Brno - Vinohrady. Tož tak.
Fotky ZDE a TUNÁKA
Pavel

Obrazek


Přehled komentářů

fotky (Zdenula, 06. 05. 2009 08:11)

souhlasím s Verčou, fotky všech jsou moc pěkné i text....dalo by se vychválit ještě víc :)

Fotky (Verča, 05. 05. 2009 16:43)

Moc se Ti povedly i jsem se zasmála

fotky (Miloš, 05. 05. 2009 13:23)

Fotky z 1.máje jsou na Rajčeti (Ale ne všechny, nebudu kompromitovat sám sebe :-)). Fotky z Tarzanie, budou následovat..

neschopenka... (Pája, 04. 05. 2009 21:46)

nojo, máš ponaučení do příště. Tak relaxuj a mezitím tam našupej ty fotky :))

víkend (Verča, 04. 05. 2009 20:30)

Milošku, nevím sice co Tě trápí, ale přeji brzké uzdravení.

Soutok - 1.máj (Miloš, 04. 05. 2009 17:09)

Akce byla fajn, až na ty davy (přiště můžeme vyrazit před východem slunce :-)) Na ranči bylo taky dobře (je tam popsana historie hraničního kamene ze Soutoku, jak chteli někteří vědět). Víkend jsem stravil v Beskydech a nyní mám neschopenku. Takže mé fotky budou pozdeji.

Soutok - 1.máj (Lídka a Luboš, 03. 05. 2009 17:31)

My se s Lubošem taky přidáváme k výbornému hodnocení.Pro nás to byla první akce na kolech, tak jsme rádi, že jsme to zvládli.Děkujeme všem,že jste na nás s výjezdem na soutok počkali, jelikož nás zlobilo vozítko a měli jsme zpoždění.Jízda byla pohodová,lidičky skvělí a na komáry, my z Komárova jsme zvyklí :o)).Příjemné bylo také závěrečné posezení s Pájou a Jiřinkou v hospůdce u Ludvy.

výkony.... (Pája, 02. 05. 2009 21:46)

no všechno má své výhody a nevýhody. Proto taky chlapi lovili a ženy udržovaly oheň :))
Zdá se, že byl nedostatek košťat, nejdřív chybělo Aničce a pak zas tohle...
A ta chalópka se tváří jako identická, ale autoři to odflákli. Přinejmenším mohli vynechat tu motorovou pilu :)

to se Vám to vyvyšuje,pane, (Jiřka (Pavlovi), 02. 05. 2009 20:27)

když při jistém výkonu nemusíte ten zadek vystrkovat:)) (přidělím Ti pipendu a potom machruj !)Zdeni díky za radu,zodak dokonce nosím pořád sebou-teda pokud lítají včelky,a to právě pro případ včelího píchnutí.Tak si ho hned vezmu.Blani, také přeji,ať zádinka rychle přestanou bolet .
Veru,košťata mi pořád někdo krade,to snad abych nedlétala a udržovala oheň,či co:))

Soutok (Verča, 02. 05. 2009 19:47)

Článek opět nemá chybu,obě akce ok,počasí,společnost vše na jedničku.Blance brzké uzdravení.
Jiři,koště už se našlo?

hláším přečteno :) (Zdenula+Zdenál, 02. 05. 2009 19:41)

júúúúúúú hezky jste to napsali i článek i komentáře :)....ještě se ozvala Eva, která psala, že na kolo nemohla..........Jiřinko, beru zodak a všechny štípance (i na sedince :D) záhadně zmizely a zůstala jen alergie :D...možná je to tím.....10 ks zodaku v lékárně bez receptu :), doporučuji :)....Blani, to je nám líto, že jsi takto dopadla s auti, přejem vyzdravené zádička, Aničce posíláme pozdrav, bylo krááásně, tělo bolí-normál :)

Zase bylo fajn (Blanka, 02. 05. 2009 17:32)

tak jsem si o všem aspoň přečetla.Pro mě je dnes úspěch, že vydržím sedět u počítače, neb mám asi po tom nárazu( psala jsem v kalendáři akcí) docela bolavý problém s páteří a doma jsem na revers, aby Vali nebyla sama. A při tak hezkém počasí jsem docela na..., ale dobře že není hůř. Těším se na fotky a všechny zdravím.

soutok... (Pája, 02. 05. 2009 13:47)

už jsem se lek, že to nikdo nečte :))
Podle všeho se ale poctivě relaxuje a tak si na pochvalu ještě počkám.
Nejlepší hláška byla hned na začétku, kdy nás Miloš přivítal se slovy: "dovolil jsem si připravit pro vás malé občerstvení", s poukazem na připravené stánky na výše uvedenou akci:-)).
Já jsem komáry přežil v pohodě, my co máme hroší kůži tak nás nějaký píchanec nerozháže ... a hlavně.... hlavně na ně nevystrkuji zadek :))))

soutok (Jiřka, 02. 05. 2009 12:02)

Co dodat,v článku je v podstatě zachyceno vše:))Snad jen,že chybami se člověk učí a tak bez repelentu příště ani na krok.Opravdu ta havěť protivná komárská si na nás zgustla.Dnes si připadám jako dítě s neštovicemi,škrabání se neubráním a nejhorší je,že ti darebáci komáří si nevybírali kam štípnou,takže na jisté sedací části je to opravdu"příjemné":))Počasíčko ale vyšlo nádherné,trasa se dala zvládnout i po předešlém čarodějnickém reji.Nálada výborná,společnost též,tak doufám,že takových akcí bude víc.