Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brněnské plesání

18. 3. 2011

Říká se do třetice všeho dobrého, ale s tím plesem MZLU to jde od desíti k pěti...

Zdravé jádro tance chtivých tlupáků se sešlo i přes škare deštivé počasí takřka na minutu přesně , tedy v 18,45 v hotelu Internacional na už ani nevím kolikátém plese MZLU Brno, pro MCT ovšem třetím v pořadí. Převlečeni za dámy a pány,  plni očekávání, jaké to bude, když už krize pominula.....Tentokráte jsme zvolili stůl u hlavního dění, tedy v horním sále. A to asi byla chyba. Krize hospodářská sice pominula, ale objevila se zase krize interní a to mezi dřevaři a lesníky .Výsledkem toho bylo, že horní sál byl poloprázdný, proděkan pronesl úvodní proslov plný vzletných veršů také k prořídlému publiku a průvod boha lesů s doprovodem byl tentokráte také jaksi značně očesán. Vypadalo to, jako kdyby někde slavili a ti silnější jedinci se proplížili sálem, aby se neřeklo. Ovšem nám to zase tak nevadilo. Byli jsme hned u zdroje občerstvení, na parketě jsme do sebe nevráželi, dámy dostaly při vstupu kytičku..Mimochodem - večeře vynikající, zvěřinový gulášek, kýta na smetaně, jen Janula se vymykala, dala si krůtí steak se zeleninou, jako že jí zdravě. To by ovšem ale před tím nesměla sníst půlku dorty, jak nám sama prozradila, že.. Ale budiž jí odpuštěno, protože slavila svoje.....té narozeniny.

Jak jsme posléze zjistili, veškeré dění probíhalo v sále dolním, tam to tedy vřelo. A tak jsme "zrobili kompromis", protože někomu se líbilo (teda většině)  svobodomlslné trdlování mezi omladinou a zase třeba Pájovi vyhovoval spíš ten párový tanec . Střídali jsme tedy  oba sály.

Zakoupili jsme  také tombolu, ovšem tentokráte jsme žádné zvíře nevyhráli. A ani jsme nechtěli, protože kdo by se škubal s bažantem a divočáci vypadali tak nějak nevábně. Vyhráli jsme ovšem věci praktické, např. likér Tiramisu, medovinu, batoh, koupelnový košík. Jediný, kdo nějaké to zvíře polapil, byla Zdenulka a zadařil se pořádný houser.

Je potřeba ho zlikvidovat, úpéct pěkně do zlatova a a hned bude lépe, uvidíš Zdenuli !

Ještě se nám moc líbilo vystoupení členů brněnského Starletu, jehož členové předvedli nejen úvodní předtančení, ale později i ukázku latinsko-amerických tanců. 

Tedy i přes interní krizi MZLU jsme se bavili dobře a když už dotírala krize i na nás, byl právě konec plesu, druhá hodina ranní. Rozešli jsme se tedy každý domů a každý do své postýlky (to ovšem nevím na 100%) odpočívat.

P.S. Ještě jsem zapomněla říct, že tam byl jeden pravý Skot ve skotském kroji. Jestli ale byl skutečně pod sukýnkou- víte co- to se zjistit nepodařilo.

Přítomni: Pavel, Jiřka, Zdenula, Mirek, Janula a Zdenál.

Jiřka

Fotto

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

ke komentáři foto

(Zdenula, 22. 3. 2011 7:07)

komentář Miloše:Ta rudá, je přímo dabelská...
Zdena: ahááá, proto jsem se cítila jako prkno v jednom ohni, i když jako potrefená husa jsem chytla jenom housera ;D....teď mi došlo, že v "kotli" kolem zpěváka Gondolána jsem ho mohla fakt upéct, ach já hloupá husa! ;D ;D ;D

Re: ke komentáři foto

(Pája, 22. 3. 2011 10:49)

Hurá, Zdenula se směje, takže vše je na dobré cestě :))

Ples mendelu LDF

(Zdenál, 20. 3. 2011 23:07)

Jiřko, článek nemá chybu, jako obvykle jsi předvedla své reportérské vlohy.
Co dodat, skvělý večer a se skvělou partou.
Snad jedna malá oprava - to nebyl ples celé školy (dnes již MENDELU-Mendelova univerzita), ale ples Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU v Brně. (Ples celé školy byl již v únoru v hotelu Voroněž).

Re: Ples mendelu LDF

(Jiřka, 21. 3. 2011 12:03)

On mi to tak předepsal Pája:)). A Šéf má vždycky pravdu:)). Ale já stejně říkám, že to byl ples lesnicko-dřevařské fakulty:))

ples

(Verča, 20. 3. 2011 15:49)

článek i fotky super,moc Vám to sluší...

plesání

(Miloš, 20. 3. 2011 7:19)

Ocenuji, že jste se skvěle pobavili. I když, kance či bažanta, jste si domů tentokrát neprivezli... No, ja si taky užil,na detské diskotece. S dvemi minikočkami, co jsem dostal na hlídání...

plesání

(Anička, 19. 3. 2011 21:53)

Tak čtu, že jste se opět skvěle pobavili. Já na sebe teda musím napráskat, že jsem plesala taky. Nějakým nedopatřením jsem se nečekaně octla na country bále. Trošku jsem ten příchod protáhla až do čtvrté hodiny ranní.

...

(Pavel, 19. 3. 2011 21:38)

...Ještě doplňuji, dechovka jako vždy Bojané, dole taky osvědčený šoumen Helán a cimbálovka Grejcar, kterou jsme ovšem prošvihli... Ještě taneční skupina Single Znojmo, to byli ti na začátku,nebo uprostřed, teď už nevím.

bylo super

(Pája, 19. 3. 2011 21:25)

Tož, konečně jsem se probral, a to jsem se lihoviny ani nedotkl, že... dobře jsme pokecali, luxusní papu, vstřícný číšník... bylo na co koukat, sličné děvuchy, také naše tanečnice se vyšvihly, perfektní dechovka i dýza, i ten taneček nám nakonec šel... atd., atd., tedy pro mě dobrý!

ples

(Zdenula, 19. 3. 2011 17:54)

díky, bylo zase fajn, článek supr, supr, supr! Díky za odvoz Mirkovi! Jiřinko, už se na tom pracuje :); mimochodem ten Skot byl přímo kouzelný