Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarodějnický slet

30. 4. 2012

Letošní čarodějnický slet měl být jubilejní, totiž pátý, kdyby vloni ta nejdůležitější „čarodějka“ se nerozhodla, že se koukne jak vypadá tato magická noc v zahraničí. 

Letos se konal čtvrtý tradiční slet spojený samozřejmě s prvomájovým líbáním pod rozkvetlým stromem. Co kdybychom do dalšího roku uschnuly, to by byla věčná škoda . Rok od roku jsou čarodějové a čarodějky dokonalejší. Sešli jsme se v komorní sestavě šesti. Dva ČARODĚJOVÉ (Pavel a Mirek), čtyři ČARODĚJNICE ( Jiřinka, Věrka, Hanka, Anička). 

Přistávací plocha pro košťátka, metle a různé jiné letecké stroje byla pečlivě připravena již od brzkých odpoledních hodin. Ve 20.00 hod. vše vypuklo. Menu bylo složeno opravdu s vybraných lahůdek. Věrka se předvedla opět jako skvělá hostitelka s domácí sýrovou roládou, naloženým masíčkem a vlastnoručně upečeným moučníkem. S takovým jídelníčkem jsme usoudili, že už se může klidně i „vdávat“. Jiřinka k tomu dodala skvělé lístkové tyčinky jako přílohu k vínečku. Já jsem dodala „bublinky“ abychom si měli čím připít a taky nějakou tu jednohubku a na rychlo upečený domácí jablečný štrůdlík. Pánové se postarali o to, aby bylo čím tyto lahůdky zapít. Můžu prozradit, že jídla bylo tolik, že některé už se pak ani neochutnaly, třeba ďábelská masová směs na topinky od Pavla (tu jsme ovšem někteří ochutnali následující den opět při nezřízeném karbanu).

Abych jen nemluvila o jídle, vytvořili jsme si i čarodějnici. Tak rychle připravenou a oblečenou podle poslední módy jsme ji snad nikdy ještě neměli.Tentokrát to nebyly šatičky ala „kde soudruzi z NDR udělali chybu“. Dokonce byla i zkrášlena kosmetikou zn. „co dům dá“ . Do půlnoci čas velmi rychle utekl a sled událostí šel dál. Zapálila se hranice a na ní se čarodějnice upállila. Zhořela beze zbytku. A to už nastal čas prvomájového líbání. Než jsme se nadáli tak už bylo těžce po půlnoci což nasvědčovalo tomu, žed bychom si měli dát rozchod pokud chceme na další vyhlášenou cyklistickou akci.

Žádná z přítomných čarodějnických dam do příštího roku neuschne a tak už se těšíme na další slet.

Tož tolik postřehů z proběhnuté akce. Nechávám volný prostor samozřejmě i ostatním, aby mohli přispět svojí troškou do mlýna.


Anička

 

Komentáře

Přehled komentářů

tož už jsem se lekl....

(Pavel, 4. 5. 2012 19:08)

...že prvomájové líbání nikdo nevzpomene, nakonec jsme si to splnili u Verči a tudíž vyhlédnuté jabloně cestou k soutoku nebyly využity. Potvrzuji skvělou zábavu a společnost, ostatně jako vždycky. Tentokrát nám vyšlo i počasí, teplá hvězdnatá noc s měsíčkem přímo vybízela k romantické půlnoční procházce...ale asi jsem z jiného století

Re: tož už jsem se lekl....

(Jiřka, 4. 5. 2012 20:01)

No to jsi, přece z minulého:))

Re: Re: tož už jsem se lekl....

(Pavel, 4. 5. 2012 20:21)

však právě :(

Re: tož už jsem se lekl....

(půlnoční procházka, 4. 5. 2012 20:59)

No a že jsi nic neřekl, bychom určitě vytvořili průvod a šli se procházet.... se nezmíníš a teď si ztěžuješ

Re: Re: tož už jsem se lekl....

(Pavel, 4. 5. 2012 21:22)

však už jsem to kdysi avizoval, ale odezva žádná. Tak jsem se chtěl nechat překvapit.

ano, slet byl super,

(Jiřka, 4. 5. 2012 20:06)

nikdo si nerozbil nos o Petrovy kameny, mana byla chutná, kostýmy opět vylepšené a sestra Belzebubka má z roka na rok čím dál tím vymakanější koště. Normálně mercedes mezi trabantama:)).

čarodějnice

(Verča, 4. 5. 2012 18:43)

moc krásně jsi to napsala,večer opravdu neměl chybu.....

čarodky

(Anička, 2. 5. 2012 21:53)

když chvíli ještě vydržíte tak něco vyplodím, ale dnes jsem hopsala po žebříku až skoro do devíti tak mám v hlavě akorát tak bílo a bílé skvrny od malováníCN5XU

čarodky

(Verča, 2. 5. 2012 19:20)

to si piš,že to byl skvělý večer.....Anička určitě napíše super článek...

čarodky...

(Pavel, 2. 5. 2012 16:15)

abych nepředbíhal události a nenabádal Aničku přebírat bezděčně mé dojmy, počkám chvíli na článek a snad vyplodí něco čtitelného :)). Prozatím můžu snad jen prozradit, že zábava byla skvělá, že...