Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobytí hradu Falkenstein 2012

15. 9. 2012

Odložený šestý ročník oblíbeného cyklovýletu "Nach Falkenstein!" je úspěšně zakončen. Tentokrát nepochopitelným blouděním samotného šéfa, který strhl na svou stranu ostatní nevinné a ještě jim notně vynadal. Tož ke cti jim budiž poznamenáno, že nakonec ani moc nahlas nebrblali a dokonce se některým zajížďka i líbila :-)). Sypu si popel na hlavu. Nakonec, po korekci trasy se navýšení projevilo jen o pár kilometrů. Ale nepředbíhejme události.

Tedy, jak známo, spokojenost Jiřky je základním předpokladem úspěchu; dnes se skoro jako obvykle vypravila tragicky pozdě, k čemuž přispěla i údajná komplikace v dopravě. Nepomohlo ani slavnostné uvítání a samozřejmě jsem byl všemu na vině opět já :-)). Naštěstí jsem už dostatečně vycvičen a zafungovalo propojení uší (jedním dovnitř, druhým ven). Skluz ale nebyl tak dramatický, vešli jsme se do akademické čtvrthodinky a vynecháním shromážďování na startu, Rajstny a centra Valtic se brzy eliminoval. Nicméně, čestné kolečko okolo Schrattenbergu bylo sice romantické, ale přibylo nám osum neočekávaných kilometrů. To už Jiřka šlapala prázdnou duši a na pořad dne nastoupilo dofukování a výměna duše. Hrůza, pomalu půl jedné a my osum km od Valtic. Nakonec jsme přecijen obrzdili a doháněli fiktivní harmonogram, který na dnes jako na potvoru nebyl vypracovaný. A to byla asi ta chyba. Pak už to šlo jako na drátkách, košt hroznů, což už se stává hlavním cílem výletu, pak sjezd do Falkecu proti větru, ale z dobrého kopečka. Ještě obědní přestávka u kapličky a pramene. Záhy Jiřka opět šlapala na měkko, naštěstí dofouknutí vydrželo po zbytek cesty. Pak už se jelo až do Valtic prakticky bez zastavení. Smůla Jiřku ale neopustila nadobro, v závěru testovala tvrdost asfaltu, naštěstí měla poctivě přilbu i rukavice a tak to skončilo jen lehkými pohmožděninami a odpisem kalhot. Inu stanou se i horší věci a nevyhnou se ani profíkům. Anička zase mohla předvést ošetřovatelské uíměn, navíc je vybavená lékárničkou a tak odborná první pomoc byla po ruce.

Cesta samotná ubíhala v poklidu a ve velmi dobrém tempu, veškeré zastávky se zkrátily na minimum a krásná panoramata, pokec a košt hroznů stály za to. Trochu to kazilo počasí, půl cesty byl dost protivný vítr, ve zbytku se zase ochladilo, ale nepršelo a bylo pořád relativně teplo. V závěru bylo posezení s gilováním u Verči. Kromě zážitků jsme si odnesli památný glejt a vizitku. Technické závady: Jiřka 2x defekt, jeden pád, ostatní bez újmy. Přežila i Anička s namoženýma šlachama, i když v závěru také měla toho dost. 

Chytrá mašinka se v navigaci moc nepředvedla, nicméně zaznamenala některé události takto:
Start v 10:13 od Verči
Celnice u sudu 10:29-10:35 2.km čekání na "růžovku" (která nepřišla)
Šroťák 10:45-11:25 14,27. km po čestném kolečku 8 km
Za Šroťákem, odpočívka a výměna duše: 11:48 - 12:21 16,77. km
Max.rychlost v úseku za tímto místem 48,7 (jindy větší, ale dnes protivítr; klesání 11%)
Hernajs, košt hroznů 12:47 - 13:06 21,8. km
Falkec kaplička, pramen 13:46 - 14:12; 28,93. km (skluz 45 minut a 8 km stále zachován)
Mikulov, za celnicí 15:17 40,88. km ( časový skluz eliminován) 
Valtice konec 16:23 km53 
Najeto 53 km, nastoupáno 1000 m, průměrka 13,0; celkový průměr 8,0; čas jízdy 4:07h, celkový čas 6:42 h.

 Po pečlivém zvážení dodatečně konstatuji, že tuto skvělou akci, z osobních i pracovních důvodů, již nebudu organizovat.

Účast: Anička, Verča, Jiřka, Zdenula, Katka, Zdenál, Miloš, Pavel.

Foto u Miloše.

Pavel

p2320134.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

falkec

(Miloš, 18. 9. 2012 16:53)

Tak akce se v souhru vydařila, i když mi bylo težko na duši (nedelní večer to pak vše zvrátil :-)) Pavel by mel aktualizovat navigace, nebot i ta má (obyčejna, v mobilu), mi ukazovala ten správný směr. Sice škoda, neučastí mnohých, o to vic budu moci frajeřit, až tam s nimi pojedu solo:-) Jiřince preji brzké uzdravení a když bde potrebovat,můžu ji zapůjčit chraniče na lokty i kolena (páteřak nemám). Také noční jizda lesem z Valtic byla skvěla (holt 2*3W výkonu udelá z noci den), nebot vrcholila dalším pozvaním na burčák... Také jsem mel defekt, ale až v nedeli na jiném kole.

foto - falkec

(Miloš, 19. 9. 2012 15:21)

a fotky už jsou na rajčeti...

Re: foto - falkec

(Pája, 19. 9. 2012 15:58)

odkaz jsem přidal. Ještěže máme dvorního fotografa, jinak by nám nikdo neuvěřil:))

...tož Falkec

(Anička, 17. 9. 2012 20:42)

už jsem to přežvejkla to sprdnutí kamže se to ženu nesprávným směrem a musím konstatovat, že výlet ikdyž byl v duchu "čestných koleček" byl skvělý , počasí vyšlo - moje předpověď se nekonala, nelilo.. vše odpuštěno. Spokojenost . Dokonce jsme viděli i to co doteď ne - kombajn na hrozny jak jsme rejdili mezi vinohrady. Už se to pořádá tradičně několik let, ale každý rok je to zajímavé něčím jiným. Tož vzhůru do dalšího ročníku.

jak jako obvykle tragicky pozdě?

(Jiřka, 16. 9. 2012 14:04)

To bylo poprvé, co jsem já došla na start pozdě! A krásně bych to stihla, kdyby v Hustopečích nebyl semafor, který mě zdržel nejméně o 25 min. Plus další motáci po cestě dál:)). To zkoumání asfaltu nebylo zase tak bez následků, sice jsem statečně dojela ještě domů, díky Aniččinému odbornému ošetření, ale pak následovala bezesná noc, pravá ruka je mino provoz, koleno nateklé a další drobná poranění, které jsem v tu chvíli ani nevnímala:)). Takže vypadám opravdu jak ten polámaný mravenec :)). Asi jsem si tentokrát vybrala všechno naráz, co jse mi do této chvíle nikdy nepřihodilo....A to ještě Pavel zapoměl na spadlý řetěz...Ale příští ročník jedu zase:))

Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?

(Pavel, 16. 9. 2012 14:56)

tož je tam psáno skoro.. musíš vyrazit dřív, abys měla rezervu na kafíčko, důstojné přivítání a nepředvídané události. A to buď ráda, žes neztratila kolo :)) Holt dneska nebyla ta nejlepší konstelace, asi obzvlášť silné protuberance :)).

Re: Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?

(Jiřka, 16. 9. 2012 16:38)

:))

Re: Re: Re: jak jako obvykle tragicky pozdě?

(Pája, 16. 9. 2012 20:47)

tak to už je lepší :))

defekt

(Pavel, 16. 9. 2012 20:44)

tož aby vám to nebylo líto, taky jsem měl dneska prázdnou duši, malinkatá dírka z Falkecu se projevila až ráno. Letos tedy 20., kdybych měl kupovat pokaždé novou duši, jak káže Zdenál, tak bych se mohl radši vyvážet taxíkem :))

hlavní je

(Zdenula, 16. 9. 2012 18:19)

že jsme se zúčastnili a všichni dojeli, Jiřince přejeme brzké uzdravení, příště bude určitě líp :), neb smůla se nemůže lepit na paty pořád, i když něco můžeme na někoho svalit - kdo se ti stará o technický stav kola, hááá? ;) a za ten pád nemůžeš, chtělas zabránit srážce, neb někteří cyklisti jsou neohleduplní a pak na to ti ohleduplní doplácí, v tomto případě pádem

Falcek

(Verča, 16. 9. 2012 12:30)

napsal jsi to jako vždy moc hezky a výstižně,tentokrát výlet nabyl moc veselý,ale pěkný den to byl.Díky všem,těším se zase příště,a ta lepší nabidka je doufám naše cyklotlupa......