Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velkomoravské stezky Podluží

4. 7. 2015

Na Velkomoravské stezky nás pozvala Anička. Jelikož však přetrvávaly tropické teploty, byl na poslední chvíli změněn program na pasivní odpočinek, což se mužské části nelíbilo.  Bylo tedy domluveno - a chybou komunikace patrně špatně pochopeno - že pánové si udělají svúj program podle původního harmonogramu.

S touto myšlenkou jsem se také vyložil v Břeclavi a kontaktoval Miloše, se kterým jsme tuto akci realizovali, ovšem prozřetelně po lesní cestě, přes Pohansko do Mikulčic, tzv. Anglickou alejí.

V Mikulčicích jsme na Hradisku vylezli na novou rozhlednu, pak v dědině navštívili vinařství ?? s pohostinstvím, koštem a cimbálovkou k tomu.

Zpáteční cesta byla tatáž, v Lanžhotě jsme se zastavili v muzeu a také jsme navštívili kostelní věž, odkud je rozhled do jinak docela fádní krajiny. Nicméně kostel samotný, po rekonstrukci, s obnovenou glazovanou krytinou je opravdu krásný a patří právem mezi skvosty tohoto kraje. Stejnětak i muzeum - Selské stavění -  o jehož existenci jsem doposud neměl tušení. Pěkný zážitek mi trochu zkalily rozladěné dámy, které se mne nemohly dočkat, leč tropické horko vyžadovalo, abych se ještě parádně zchladil v Dyji. Nakonec jsem se k nim připojil až v Úvalech.

V neděli jsme si pak všichni vyjeli na Janohrad, zkusili jsme i trochu karbanu, ale to již jsme se brzy rozprchli domů. Já jsem ještě vyrazil na Apollo, kde jsem ve vodě přečkal největší vedro, ale pak jsem již zamířil do Valtic na vláček, což bylo značné ošizení mého původního plánu, leč letos, v těch tropech, to opravdu jinak nešlo. Přesto jsem za víkend najel přes 100 km.

Následné léčení spálenin si vyžádalo řadu dnů, stejně jako žehlení "průseru" :)). Nicméně, stálo to za to !

(Anička, Jiřka, Miloš, Pavel)

Pavel

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář