Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční s Havelkou

V pátek na apríla vyrazila nepatrná část MCT na taneček do brněnského Babylonu na Kounicově. A musím říct, že odvoz všech účastníků byl opravdu na úrovni. U Fordu Carentu byl přesně na čas přistaven oř - James Bond by se nemusel stydětblush

Zakoupené vstupenky do lóže i včasný příchod se vyplatil. Měli jsme stoleček jen pro sebe a pěkný výhled na sál i orchestr. Ze začátku to vypadalo, že prostory jsou přehnaně velké, ale časem bylo plno. Po prvním předtančení swingové taneční skupiny byl celý taneční sál zaplněn. Ondřej se svým orchestrem byl opět výborný. Bezvadné bylo to, že se mohlo dojít v dobových kostýmech, což přidalo na atmosféře doby třicátých let. Tak jsme si řekli, že pokud půjdeme i příště, také si něco takového pořídímewink. ( nějaké to boa, čelenka, peří, klobouky, kšandy). V průběhu večera proběhl i kurz tance - nejdřív základních kroků swingu a následně charlestonu. A také několik ukázkových tanečků již zmíněné taneční skupiny. Ti byli senzační, bylo vidět, že je to baví, že jsou dobrá parta i když jsou věkově rozdílní....My jsme pochopitelně také svá tělíčka protáhli, ale do konce nevydrželismiley. Nožičky bolely, celotýdenní únava se projevila. Kolem jedenácté jsme seanci tedy ukončili. Náš osobní taxík nás opět bezpečně dovezl domů a my mohli hupsnout do postýlek.

Aprílový patek byl tedy zakončen příjemně.

Jiřka

Účastníci: Pavel, Jiřka, Eva, Mirek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(Zdenula, 5. 4. 2016 11:02)

Tak to je supr, že se vám líbilo a že půjdete zas a v kostýmech, tak to je úžasné!!! Já, co se dostanu na PC jen v práci, můžu jen sem tam na stránky nakouknout :) a škoda, že jsem jenom medvěd a taneční dřevo ááách jo

Re: :)

(Pavel, 5. 4. 2016 16:35)

Ale jdi ty kecko :)) křepčíš jako profík. Přemluv Zdenála a bude to.

Re: Re: :)

(Zdenula, 11. 4. 2016 9:12)

díky, Pájo, potěšilo moc, ale znám své .)

tak koukám,

(Jiřka, 4. 4. 2016 17:47)

že se zůčastníme, sami si napíšeme článek a sami i okomentujeme:)).

Re: tak koukám,

(Pavel, 4. 4. 2016 19:38)

klasická situace.. no comment. A jedna technická: pro nás to byl 1.taneční, ale ofiko dle vstupenky již 2. brněnský. Tak jsme asi něco propásli. Příště ale nezaváháme.

Re: Re: tak koukám,

(Jiřka, 4. 4. 2016 20:00)

Jasně, ale jedině v kostýmu, už se těším:))

Re: Re: Re: tak koukám,

(Pavel, 5. 4. 2016 16:36)

A mezitím docvíčíme ty přemety.

Havelka..

(Pavel, 4. 4. 2016 1:26)

..opět nezklamal. Svižná hudba s excelentními sóly a vše podřízeno tanci, včetně přestávek, i s tou tlupou profesionálů vytvořilo neobyčejně tvořivou atmosféru, kdy si každý bez ostychu mohl nacvičovat své taneční kreace. Stylové oblečky neměly chybu, snoubila se elegance dam s ležérním frajerským stylem pánů a byla radost se na ně dívat, tančili s radostí a neúnavně. Dobře jsme si zatancovali i my, ale máme se co učit. Opět jeden z vydařených a nezapomenutelných kulturních zážitků.