Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hudba na kole

16. 6. 2018

Rok se s rokem sešel a opět je tu nádherná akce pro veřejnost, které jsme se vloni zúčastnili poprvé a celkem nás pohltila. Hudba na kole je spojení sportu s  hudebním zážitkem.

Sešli jsme se po předchozí domluvě před devátou hodinou ranní na stanoveném bodě v tradičním počtu poslední doby a to 5. Padl zde návrh, že bychom se měli přejmenovat na MCT „Bylo nás pět“. Jiřinka přijela jako první vlaštovka něco před 8.45 hod. Vzápětí za ní dofrčel Pavel jako klasika po vlastní ose. Než se složily kola, vytáhly ze sklepa a doladily poslední nutné věci už ti byl poslední mohykán Miloš. Konečně jsme mohli vyrazit na zahájení, které se konalo ve Valticích na náměstí.

Začátek jsme chytili včas, poslechli si i  kousek koncertu a vyrazili na další stanoviště Chateu Valtice. Zde jsme trochu rozložili „stan“ či-li zabrali jsme stůl se židlemi abychom vzorky vína nemuseli ochutnávat ve stoje. Někteří  „závisláci“  na pohybu co minutu nepostojí na jednom místě si cvičně vyjeli kopec na Rajsnu a zpět, že Pavli a Miloši a my ostatní jsme v klídku a pohodě posvačili, pokoštovali a počkali až se vrátí při další hudební chvilce. Posilněni jsme se přesunuli na další zastávku a to Randezvous  - zde jsme se zrovna trefili do dlouhé pauzy hudebníků tak jsme plynule pokračovali přes kapli „Sv. Huberta“ na „Tři Grácie“. Zde jsme se rovněž trefili do hudební pauzy. Ovšem pánové zde pokoštovali další vzorek vína a než se skončilo tak jsme při štěstí vyslechli i trochu swingu. Pak se náš pětičlenné seskupení rozdělilo na 4+1. Čtyři se vydali na další zastávku a to v Sedleci, jeden ještě setrval a poslechl si celé hudební vystoupení. Nicméně než čtyřka dorazila na místo a stihla si objednat něco k snědku i ten pátý člen se dostavil. Dali jsme pozdní oběd, poseděli u muziky a vydali se do Lednice, kde hudební zastávka byla na zámku a na lázeňské kolonádě. Opět jsme dorazili v době přestávky, nicméně jsme zde posečkali a poslechli si poslední hudební produkci skupiny Huménečko. Pěkná tečka za skvělou cyklistickou akcí za účasti příjemných kamarádů. Po páté hodině odpolední jsme to nejkratší cestou vzali do bodu odkud jsme vyjeli. Důstojně jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů.

Zúčastnili se:  – Pavel, Jiřinka, Miloš, Anička, Vašek

ujeto zhruba 43 km – někteří pravda i více

Anička

Foto Miloš

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hudba na kole

(Anička, 26. 6. 2018 10:04)

Tak musím tentokrát říct, že kdyby okruh byl delší tak bych to těžko dala. I tak to byl po nemoci dobrý výkon ikdyž jsem si nepřipouštěla, že by tomu tak mohlo být. Jinak jsem byla spokojená. Ráda jsem Vás všechny viděla i trochu toho humoru jsme si užili neeee?

Hudba na kole

(Jiřka, 23. 6. 2018 21:23)

byla opravdu super akce, dobré jídlo, vínko, počasí i té hudby jsme se dočkali:)). Naprosto v pohodičce se zvládli i ty kilometry, takže to byla úžasná pohodová sobota. A tak to má byť:)).

Re: Hudba na kole

(Pavel, kníže z Klentnic, 23. 6. 2018 21:40)

Taky jsem si užil hudbu dle mého gusta a k tomu nějaké ty kilometry. Měl jsem sice trochu jiné plány, ale pro klid v rodině... nakonec jsem byl docela spokojený. No, uvidíme, co bude za rok.
Díky všem za společnost.