Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvomájová, Brno

1. 5. 2018

Tož,

Prvomájová vyjížďka v Brně se díky přítomnosti Zdenálovic rodiny nečekaně rozrostla na velkou akci a tak si zaslouží krátký článeček do kroniky. To aby se to dobře pamatovalo, byť někteří členové si to budou pamatovat dlouho i bez toho.

Sešli jsme se tedy operativně na Waypointu "62MOLY" (...což je můj tajný GPX kód pro trasu do Brna a znamená Most u Olympie, známý též jako Soutok S.&S., že...), ovšem měl jsem ušetřen nějaký čas a tak jsem se vypravil vstříc Jiřce. Než jsme se ale domluvili, která řeka je která, byla už na místě a tak jsem zakrátko obrátil také zpět. Příjezd Zdenálovců byl ohlášen na půl jedenáctou, což jsme využili povídáním a taky jsem posvačil. Pak jsme vyrazili rovnou za nosem, což tedy nebyla dobrá volba a museli jsme se krapět vracet. V Modřicích jsme už najeli na kýženou Bobravskou naučnou, kteréžto značení se ztrácelo a znovu objevovalo, aby zas někde zmizelo, a tak není divu, že jsme se najednou objevili kdesik na soukromé zahradě v Želešicích a nebyli jsme takhle bloudící jediní. Nakonec jsme vycouvali a popojeli ještě ke kamenolomu, kde jsme vyhlásili pro tentokrát konec a jali se hledat nějakou občerstvovnu. 

Nakonec jsme dojedli své zásoby, páč všechno bylo zavřené , krom vietnamských potravin, ale zaplaťpánbů za ně. Zde tedy tržní kapitalismus fuguje ve smyslu "trhni si". A to nám naši eurohujeři chtějí pozavírat ještě všechny obchody o svátcích. Ale k věci. Kolečko jsme dokončili zkratkou "kolem hnoje a přes průmyslový park", pak Zdenula s Katkou již vyhlásily všeobecný úprk, který, jak jsme se později dověděli, se jim málem nepovedl. Inu, letos to vůbec nějak padá a my ostatní doufejme, že už to máme vybráno. Nakonec jsme se důstojně rozloučili i my poblíž Ronda, kde jsem již zamířil na vlak.

Poděkování patří všem zúčastněným, tedy Zdenule, Zdeně ml., Katce, Zdenálovi, Jiřce a já sám sobě děkovat nemusím :)). Bylo ideální počasí, hmyz neobtěžoval. Jedna menší kolize (viz zmínka výše), jinak už jen samá pozitiva. Jo, nakonec jsme kvetoucí jabloň nenašli, ale byl tam hezky rozkvetlý vzrostlý kaštan :)). 

Najelo se obecně kolem 45 km, mně to dalo skoro stovku. Bobravská stezka má celkem asi 43 km (ovšem ne celá vede podél řeky Bobravy; samotná řeka má cca 35 km); naše kolečko vyšlo na cca 25 km, máme tedy prostor a inspiraci do budoucna. Ovšem není kam spěchat, nejdřív třeba dobře nastudovat mapu, pak nabrat dobrou kondičku.. takže kdoví jestli. Trasa je terénní, ale celkem hezká. Dnes plná kvetoucích konvalinek i veškerého lesního a lučního kvítí. Tož, tak!

Pavel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bobrava

(Jiřka, 4. 5. 2018 21:10)

Byla to příjemná vyjížďka, počasí super, ty zavřené hospody byly v Želešicích Pavli:)). Ale velké obchoďáky to jistí, že. Tam u cyklostezek stánky funují, páč ví, že ve volnu pojede půl Brna ven a lidi mají žízeň i hlad:)). Zdenulka to naštěstí přežila, i když má make up zdarma:)).

Re: Bobrava

(Pavel, kníže z Klentnic, 5. 5. 2018 0:42)

jasně, želé jako želé, opraveno :))

:)

(Zdenula, 3. 5. 2018 6:16)

Moc hezký článek, Pájo, bylo krásně, vše vonělo i nevonělo, podle toho kudy se jelo :), bylo s vámi prima, dík za pozvání, Jiřinko. Vše se vydařilo, až na to moje sestřelení malým cyklistou zezadu, bolí celý človík a s obličejem bych mohla strašit malé děti :D, ale nic zlomeného a moc doufám, že i ten malý klučina je v pořádku

Re: :)

(Pavel, kníže z Klentnic, 4. 5. 2018 14:49)

Tak pravdu díš, při vší smůle to snad "dopadlo" dobře.