Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Karanténa

(Pavel, kníže z Klentnic, 1. 6. 2020 0:13)

Tak s tebou je to těžké. Nejdřív zdržuješ, a pak po koupi elektrokola ti nikdo nestačí :). Ale dáme si závod na Rajstnu, tak trénuj. Bosch vs. Bafang, přijímám sázky.

Re: Re: Karanténa

(Anička, 6. 6. 2020 8:02)

Ale dej pokoj, kdy se stalo, že by mi nikdo nestačil. Já jsem pohodář, víš, že vedu kolo do kopce i z kopce. Ten prudký kopec na Rajstnu vždycky objedu a nemá na to vliv kolo, kterým to pojedu.

Re: Re: Karanténa

(Anička, 6. 6. 2020 8:02)

Ale dej pokoj, kdy se stalo, že by mi nikdo nestačil. Já jsem pohodář, víš, že vedu kolo do kopce i z kopce. Ten prudký kopec na Rajstnu vždycky objedu a nemá na to vliv kolo, kterým to pojedu.

Re: Re: Re: Karanténa

(Pavel, kníže z Klentnic, 6. 6. 2020 8:44)

tak tos mne nepotěšila. Tak si asi do smrti požádně nezajezdím. Leda sám se sebou.

Re: Re: Re: Re: Karanténa

(Anička, 6. 6. 2020 20:06)

Prosím Tě, ty si zajezdíš i po normálním kopečku. Já ti můžu akorát tak šlapat na paty.

oznam..

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 5. 2020 15:04)

-Jediná veřejná akce bude 19. 9. Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska (pokud to vláda nezatrhne)
-Hudba na (elektro)kole se letos neuskuteční. Nový termín: sobota 12. června 2021

Program tlupy je pozastaven

(Pavel, kníže z Klentnic, 19. 3. 2020 9:41)

Zdá se, že to nejhorší teprve přijde. Teď opravdu platí, co tě nezabije, to tě posílí. Tak bychom měli pěstovat imunitu. Je tady jaro, sluníčko a čerstvé bylinky. Kdo má chalupu a zahrádku, má o zábavu postaráno. Další můžou vyrazit na procházku. Nebo vyvenčit vnoučata. S rouškou. Každý má možnost jít do přírody. Až to nepůjde, budeme v háji:)

2020 akce

(Zdenula, 20. 2. 2020 8:41)

a co líbání matičky Země na Den Země - fakt nebude Pálava?
otvírání prýglu a na konci roku uzavírání
ale já do toho asi nemám co mluvit, protože se řadím k medvědům BRUUUM :D :D :D

Re: 2020 akce

(Pavel, kníže z Klentnic, 24. 2. 2020 0:12)

Pálava může být, nic není vyloučeno. Můžu držet hospě místa. Na Prýgl určitě, buď na kole nebo jen na Veveří. Chystám taky Macochu. Vše ale nestihnem, jak budou takové teploty jak loni, tak v květnu končím.

Další tradiční akce

(Anička, 17. 2. 2020 22:53)

Otevírání Lichtenštejnských stezek" - v sobotu 16.5.2020.
"Hudba na kole" - sobota 13.6.2020
Když bude zájem, mohou se dat do programu.

co bude v r. 2020

(Pavel, kníže z Klentnic, 11. 2. 2020 12:24)

tož,
nástin možných akcí na příští měsíce je tady:
- Valentýn - domluveno
- ples - domluveno
- plánují se čarodky a soutok
- Pálava nebude
- lázně a kafe s lázeňskýma švihačkama
- určitě jarní projížďky na kole- sezóna již zahájená, čekám na nápady
- další, až se probudí medvědi :))

Lázeňské švihačky

(Anička, 3. 11. 2019 8:04)

Tak jsme včera s Verčou a Jirkou navštívili naše lázeňské švihačky - Jiřinku s Dášou. Dáša teda odpočívala, ale Jiřinka s námi splkla, dala kafíčko a čajíček mátový s citronem, byl tedy dobrý. Probrali jsme všechno možné i nemožné a domlouvali se na vánoční kafíčko v Brně. Něco kolem hodinky jsme se zdrželi a pak už si šla Jiřinka na pátou úžívat pěkně perličkovou koupel, poslední proceduru víkendu a my se rozprchli do svých domovů..
Bylo s Vámi skvěle. Těším se. Do té doby všem přeji klidné a pohodové dny.

houby, babí léto, poježděníčko

(Pavel, kníže z Klentnic, 26. 10. 2019 22:53)

Tak zrovna oslavujeme narozky, byli jsme na krátkém výšlapu, posbírali po cestě poměrně dost bedlí a to už mi leze krkem, houbařské zásoby jsou doplněny, mezitím šípkobraní, marmeláda/víno/ocet, taky usušené do čaje... ještě pěkné počasí jaké nebylo už 10 let, parádní poježdění,, tak si to užívám, pokud to jde

les a houby

(Zdenula, 6. 9. 2019 9:42)

se pochlubím - jsme s Káťou byly o dovolené v Mostech u Jablunkova 4 dny a poté týden v Jeseníku, lesem se chodilo skvěle, i když kůrovec řádí a někde i lidi :(, dost jsme toho pochodily, denně kolem 12-17 km, počasí nám přálo, tak jsme moc nezmokly a v lese jsme našly i hříbky sice dost červavé takže jsme domů donesly jen hrstku, ale celkově shrnuto - bylo skvěle jojojo a v Jeseníku na nám. Svobody - Ennea caffe je skvělé!!! hned bychom ho přestěhovaly do Brnka

Re: les a houby

(Pavel, kníže z Klentnic, 11. 9. 2019 20:03)

Tak dovolená určitě dobrá, jste si zámákly, pak teda až se ochladí tak ještě na houby. My jsme letos nebyly nikde a dlouho nepojedeme, možno ještě pár hřibků pokud budou václavky jakože cítím že budou. No ale už jsem elektrokolista a budu muset upravit k tomu program, mezitím začnete šetřít, co kdyby už to jinak nešlo. Jinak tour de Burčák je o dva týdny, tak doufám, že se konečně pochlapíte a dojdete se ukázat.

Thayaroute

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 7. 2019 19:48)

Tak jsme podnikli průzkum cyklotrasy ze Slavonic k jižním sousedům, po bývalé železniční lokálce. Tomu odpovídala i náročnost 1, tedy pohodička. Vyrazili jsme za ranního kuropění, bylo co vidět a navíc jsme vystihli i dobré počasí. Trénink na Šumavu to tedy nebyl, ale každý kilometr se počítá do cyklistického nebe. A kdo nevěděl, že Dyje má jednu půlku pramene v Rakousku, tak už to ví.

Noc kostelů,muzeí

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 5. 2019 14:25)

Tak většinou jsou za náma a doufám, že jste nic nepropásli. A že jste se pochlubili.. ale třeba je to tajné. Já jsem si letos zvolil Loucký klášter, prolezl všechny zákoutí, lodě, kůr i půdu a byl přímo pod zvonem i u hodinového stroje. Navíc tam hrála živá hudba. Úžasné. Pak jen letmo jeden kostelík, na nic jiného mi už nezbyl čas.

z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Zdenula, 19. 5. 2019 11:10)

včera jsem si vymyslela pěškobus od ZOO po modré, pak žlutá a zelená a pod Medláneckým kopcem do Žabin, ušly jsme s Katkou 14 km krásným lesem přes kopec Babu (2 baby přes Babu :D), bylo nádherně, dnes kurýruju kolénka :D

Re: z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Pavel, kníže z Klentnic, 20. 5. 2019 22:52)

Tak to je hezké, i my se snažili trochu zasportovat

Re: Re: z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Zde, 21. 5. 2019 9:31)

doufám, že vy dva bez klíštěte