Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Pavel, kníže z Klentnic, 21. 5. 2019 11:17)

byli jsme na LS, holky kousek do Lednice a já autem, trochu pokecali a pojedli a pak s velkou slávou vrátili zpět. Někde se tam potuloval i Miloš. Asi marně čekám na reportage. Klíště? Dnes jsem byl za něj já :))

Re: Re: Re: Re: z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Aluned, 24. 5. 2019 6:42)

reportáž z toho našeho nebo z toho vašeho? :D; nic si z toho nedělej, já zase dělám klíště Káti :D, ale to nejsou klíšťata, Pájo, ale uzdravující se přívěsky :D........ no a když to vezmeš doslovně, nebylo to donedávna naopak? ;), takže kliííííd, bude líp :)

Re: Re: Re: Re: Re: z Bystrce od ZOO přes Medlánky do Žabin

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 5. 2019 10:09)

..no jistě že tu naši, ta byla oficiální, ale tedy vlastně nebyla, neboť v určitém věku se to z hlavy hodně vytrácí, u někoho i okamžitě, že.. co jsem to vlastně... :)) a do toho teď zas ty semafory a hydranty, kterých se nemohu dopočítat...

První Grázlovka bez úspěchu

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 5. 2019 18:45)

tak se mé předtuchy začínají plnit. Oněhdá po Velikonocích jsem zkusil Slavonice. Poctivě jsem prošel cestu až ke kostelu Jana Křst., leč značení veškeré žádné. Dám tomu ještě jednu šanci a pokud neuspěji, tak se na to- víte co...

Re: První Grázlovka bez úspěchu

(Aluned, 14. 5. 2019 10:13)

no a to se říká, že v Česku je dobré značení turistických cest, hledal jsi nějakou trasu?

Hluboká

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 4. 2019 16:41)

Tak jsem se sem vrátil, abych se se trochu zrelaxoval a podrobněji zdokumentovat tento zámek a okolí. Zámek pěkný, vysoko nad Vltavou, pěkná pidizahrada a park, kde se ale dají objevit zajímavá klidná místa u rybníčků. Vystihl jsem i krásné slunečné počasí. Cožpak o to, ale čistě subjektivně, zámek na mne působí jaksi nekompaktně, navíc jsem za hodinu, kdybych se neloudal, už neměl CO fotit. To se mi v Lednici ještě nestalo, že...

Re: Hluboká

(Aluned, 7. 5. 2019 17:44)

Morava je holt Morava :)..... no abych nekecala :D u nás v Česku je plno krásných míst

ČK

(Pavel, kníže z Klentnic, 30. 3. 2019 19:50)

aneb Český Krumlov- dnes jsem si udělal výlet za nákupy sem, abych si mohl dát bodík na mapu, který zde doposud nebyl... nojo, jeden den je dost málo, ale prošel jsem to nejhlavnější, staré klášterní město, zámek i zámeckou zahradu. Dal jsem si fantastickou černou zmrzku.. už bylo přeturistováno, s trochou nadsázky bych řekl miliony Japonců, hemžili se všude jako mravenci :)) Už ty tyče na focení používají jenom oni, motají se všude, nechápu, že jedou přes půl světa a berou si tak mizernou výbavu. Také jsem mohutně fotil, bylo vše zalité sluncem, i nos jsem si spálil :)) ale tu veverku v parku jsem nestihl. Den byl dlouhý a nikam jsem nespěchal. Paráda!
Po velikonocích tedy začnu s tím Grázlem :))

Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Zdenula, 8. 3. 2019 10:42)

nepůjdeme?

Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 3. 2019 15:54)

no to by mohla být dobrá akce, mandlovici jsem ještě nedegustoval:)) https://www.mandlarna.cz/kavarna/

Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(jiřka, 12. 3. 2019 15:16)

Taky jsem se na to dívala a láká mě to:))

Re: Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(kazdy rok, 13. 3. 2019 21:16)

Na to se chystám každý rok, posledních deset let.... Ale není moc jisté, že jim ty mandloně opravdu vykvetou...

Re: Re: Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Pavel, kníže z Klentnic, 14. 3. 2019 17:32)

No tak letos bys mohl dělat společnost dámám, Miloši :)) Ale jak se píše: ...Mandloně patří mezi první posly jara, neboť kvetou ze všech stromů nejdříve... tak by mohly kvést, to už bude jaro :-))

No a wikipedie píše: ...Po druhé světové válce byly na území Jihomoravského kraje vysázeny poměrně rozsáhlé mandloňové sady, z nichž na konci 20. století zůstaly jen dva malé sady s necelou tisícovkou mandloní a společnou rozlohou asi 4,5 ha, které jsou městem Hustopeče udržovány jako turistická atrakce... tak tohle jsem nevěděl.
Nicméně a bohužel, letos to nemám v harmonogramu :(

Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Zdenula, 25. 3. 2019 7:19)

počasí v sobotu přálo až moc a kdo byl, tak posílil převeliké lidské hemžení v Hustopečích, my byli a potkala jsem Lidku s Lubošem, ale moc jsem s nimi nemluvila, protože Zdenál a Zdenča mi utíkali

Re: Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 3. 2019 17:13)

hezké, takže Cyklotupa měla důstojné zastoupení

První jarní den...

(Pavel, kníže z Klentnic, 21. 3. 2019 21:48)

tak jsme se zase dočkali. Zima sice ještě občas vystrčí drápky, ale už nic nezmůže. Prozatím. Tak užívejte tepla, sluníčka, rozkvetlé přírody, posezení u vody či táboráků. Neseďte doma, vyražte ven, do přírody, na zahrádku, kamkoliv. Přemýšlejte, plánujte, nasávejte (nosem) tu vůni půdy, trávy, květů, pryskyřice..jarní atmosféru. Příležitost, která s přibývajícím věkem bude pořád vzácnější.

MDŽ

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 3. 2019 12:40)

Všem dámám přeji vše nejlepší k tomuto dosti opomíjenému svátku. Svého času jsme taky pravidelně slavili, ale pak se jaksi pozapomnělo. Inu, nemá kdo zorganizovat, nejsou lidi :) Tož dámy, ať se daří!

Re: MDŽ

(Zdenula, 11. 3. 2019 7:28)

děkujeme za přání, mluvím za všechny .)

První březnové odbrždění

(Pavel, kníže z Klentnic, 3. 3. 2019 21:12)

Takže.. po včerejším sychravém dni se dnes trochu vyčasilo a tak jsem vyrazil k Dunaji, že bych alespoň tu dvacku dal. Vzal jsem to na Ottensheim po elektrárenské hrázi, pak nějaké focení v dědině - spíš takové ospalé městečko poblíž (Koby)lince :-)), ale velmi hezké. Zpět po druhé straně do Aschachu, to už jsem věděl, že to bude trochu víc. Na mostě přes Dunaj se vylouply zasněžené vzdálené vrcholky Alp, osvětlené posledními paprsky slunce. Nádhera... za soumraku už jsem byl "doma" (já jsem doma všude:)) ..54 km.

První jarní kilometr

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 2. 2019 18:21)

a to doslova... no byla to fuška dokopat se v tom pěkném počasí alespoň to projet. Konstatuji, že kolo, ač zimovalo venku, funguje jak hodinky, dokonce je plně nafoukané, nic nevrže a nerezaví. Tak tedy, s dvouměsíčním skluzem, zahajuji sezónu. Ale věřím, že až začnu jezdit k Dunaji, tak to do měsíce srovnám.
Tak kdo jste se již probudili z hibernace (viz wikipedia), očekávám v březnu hlášení, že trénujete taky, než začnete nadávat, že je zase horko (komáři, klíšťata atd.), že?