Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Graselweg- Graselovy stezky

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 2. 2019 21:22)

....cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Ji%C5%99%C3%AD_Grasel
....grasel.eu/
Seien Sie ohne Sorge- nikam vás nelákám, božechraň :))
Tedy o čem je řeč: rozhodl jsem se postupně vlastnonožně projít a zdokumentovat tyto stezky, zda to za něco stojí... nebo je to jen využití legendy ke komerčním účelům. Obzvláště proto, že k těmto stezkám nejsou kdovíjak valné podklady. Mapy uvedené v odkazu jsou kresleny od ruky pravděpodobně z dřevních dob internetu a ještě na víc než mizerných google mapách (tuto poznámku jsem si nemohl odpustit) a mnohdy- zejména v Rakousku, vedou vzdušnou čarou odnikud nikam. Ty české je alespoň možno objevit na mapách.cz či jinde- a z toho pak vytvořit trasu pro navigaci.
Takže můj cíl je jasný - a pokud by mi chtěl někdo pomoct, budu jen rád. (Nejedná se o žádný komerční úmysl z mé strany, tedy z toho ani nic nekápne:)) )

Re: Graselweg- Graselovy stezky

(Zdenula, 25. 2. 2019 6:59)

zdá se, že to bude průzkum terénu po nestezkách, tak to přeji hezké počasí a šťastný návrat a kdy se tam chystáš?

Re: Re: Graselweg- Graselovy stezky

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 2. 2019 20:37)

Ne tak docela, mají to být naučné stezky, tedy spíše pro pěší se zajímavostmi a tabulemi po cestě. Jsou i na mapách, když si dáš turistickou např. Slavonice nebo Čes.Rudolec. Pro mne to má tu výhodu, že když pojedu domů a vemu to přes CZ, je to na kilometry nastejno, jako přes Rakousko. Také až pojedeme na Šumavu, už jsem to zapracoval do plánu. Takže letos alespoň vzorek, uvidíme a pak poreferuju :))

Kam dál, Tlupo?

(Pavel, kníže z Klentnic, 2. 1. 2019 20:58)

Zdar všem věrným Tlupákům do nového roku!
Máme tady další rok a pro ty, co mermomocí nechtějí zapomenout na své staré kamarády, je zde opět několik námětů na další setkání. Začneme tedy tradičním Valentýnem. Poté dáme prostor příznivcům tance. Pak bude určitě nějaká jarní akce na kole nebo pěšky. A pak.. se uvidí.

Re: Kam dál, Tlupo?

(Jiřka, 6. 1. 2019 8:22)

Taky zdravím všechny příznivce MCT.Vidím, že první nesmělé návrhy jsou zde:)).Co se týče Valentýnské akce, dávám v plen dva termíny a to buď 9.2. nebo 16.2.Tož se ozvěte, co vám vyhovuje více. Aničko, a co ten lednový karban?:))

Re: Re: Kam dál, Tlupo?

(Zdenula, 7. 1. 2019 10:00)

ahoj, taky všechny zdravím, já bych raději 16.2., ale pokud to nepůjde, tak to budu muset nějak udělat, snad to půjde

Re: Re: Re: Kam dál, Tlupo?

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 1. 2019 17:12)

Mně to bylo dosud jedno, ale se přizpůsobím většině. Takže se přimlouvám taky na 16, snad mi to vyjde.

....

(Anička, 3. 9. 2018 19:58)

Jednou mi to nestačí, tak pro sichr radši dvakrát. Chi chi

Prázdniny za námi a před námi třeba "Vinná muška"

(Anička, 3. 9. 2018 19:57)

Vážení přátelé a kamarádi, tak už je po prázdninách. Každý si užil dle svého uvážení a kondice. A konečně se taky trochu ochladilo. Tak mně napadlo zda v tomto chladnějším počasí nechce někdo podniknout nostalgickou vzpomínku na "Vinnou mušku", která byla kdysi před léty pravidelnou akcí. Sraz v sobotu 8. září 2018 kolem 09.00 hod. u mne. Klasická trasa Janohrad - Lednice - Apollo - Nový Dvůr -Tři Grácie - Randezvous - Břeclav.
Základ snad bude tvořit jádro MCT - tedy upekly jsme to tak nějak s Jiřinkou a doufám, že se k nám přidá i Pavel.
Zváni jsou všichni co se k nám chtějí přidat.
Kdo má dotaz odpovím tady případně se ozvěte telefonem.

Prázdniny za námi a před námi třeba "Vinná muška"

(Anička, 3. 9. 2018 19:56)

Vážení přátelé a kamarádi, tak už je po prázdninách. Každý si užil dle svého uvážení a kondice. A konečně se taky trochu ochladilo. Tak mně napadlo zda v tomto chladnějším počasí nechce někdo podniknout nostalgickou vzpomínku na "Vinnou mušku", která byla kdysi před léty pravidelnou akcí. Sraz v sobotu 8. září 2018 kolem 09.00 hod. u mne. Klasická trasa Janohrad - Lednice - Apollo - Nový Dvůr -Tři Grácie - Randezvous - Břeclav.
Základ snad bude tvořit jádro MCT - tedy upekly jsme to tak nějak s Jiřinkou a doufám, že se k nám přidá i Pavel.
Zváni jsou všichni co se k nám chtějí přidat.
Kdo má dotaz odpovím tady případně se ozvěte telefonem.

postřehy z dovolené

(Pavel, kníže z Klentnic, 26. 8. 2018 22:33)

tak jsem zdokumentoval své nejlepší poslední akce.

https://pgnext.rajce.idnes.cz/

Třeboň

(Zdenula, 12. 8. 2018 19:23)

v pátek jsme se vrátili z Čech, za tři a půl dne ujeto asi 140 km, víc se nedalo pro velké horko, i kaprům bylo horko, mlátili sebou furt :D, i když bude někdo tvrdit, že chytají potravu :), zdravím všechny

Re: Třeboň

(Pavel, kníže z Klentnic, 14. 8. 2018 20:42)

Tak to je úžasný výkon, Zdenulo, my máme Třeboň taky za sebou, ale tolik jsme v tom horku zdaleka nenajezdili, ale bylo tam hezky. Taky jsem brázdil Šumavu od Žel. Rudy po Lipno, vymetl jsem všechny kouty a kopce, ale nejhezčí je oblast Modrava- Kvilda- Borová Lada, marná sláva.. bivak v kempu i divočině, spíš mi bylo zima nežli teplo, úžasný relax, jednou to sepíšu..Taky v MK bylo krásně, tam jsem se pokoušel chladit v jeskyních.
Co bude dál, je ve hvězdách.

Re: Re: Třeboň

(Zdenula, 15. 8. 2018 12:30)

ano, u nás je krásně :), šly jsme s baťohama s Katkou 3 dny pěškobusem Českým rájem po stezce asi jen 35km (Ml.Boleslav-Turnov) - nááááádhera, nezapomenu :)

Moravský kras

(Jiřka, 3. 6. 2018 17:24)

Přátelé, kamarádi,
opět nastal čas na Moravský kras. Kdo se chce zase jednou pokochat krásnou přírodou, nechť se dostaví dne 9.6. v 10,00 na točnu šaliny v Obřanech.(raději trochu dříve, v 10,00 vyrážíme). Sebou malé občerstvení, dostatek vody na pití a pláštěnku. Větší zastávka bude na Skalním mlýně, pak ještě ve Sloupu. Pokud ovšem nebude velký pařák a neskončíme na Skaláku, že....
Pokud by nedejbože hrozily nějaké velké bouřky, bude akce včas odvolána. Čtěte mejlíky, nebo stránky MCT.
Těším se a všechny zdravím.
Jiřka
P.S. Pokud chcete vzít sebou další nadšence, meze se nekladou.

Šviháci lázeňští

(Pavel, kníže z Klentnic, 22. 4. 2018 19:11)

Lázeňské švihačky si opět dopřávaly tradiční rochnění a u té příležitosti pozvali tlupu na malý kávový dýchánek. Ten proběhl už v pátek, další část se konala v sobotu v bazénu a pak na bowlingu. Mnozí si dopřáli též kochání v parku. Někteří měli v úmyslu přijít, ale nepřišli a jiní zas byli i docela blízko, ale zůstali inkognito.
Co se mně týče, jsem se posléze přidal ke švihačkám, užil jsem si několikeré rochnění, jednu proceduru, bowling i procházku kolonádou a parkem. V neděli jsme se po kúře důstojně rozloučili a než jsme definitivně opustili zdejší kraj, jsme se zastavili ještě na přírodní bylinkové zahrádce, kde jsme si utrhli trochu medvědího česneku, kopřiv a pampelišky. Ale pak jsme se již rychle rozprchli domů.
Byl to pěkný víkend, díky všem.

Re: Šviháci lázeňští

(element Milos, 23. 4. 2018 20:48)

Tož do Lednice jsme se vypravili také, se záměrem cestou ukázat různá romantická zákoutí... Jedno zákoutí si našlo i mne a skončil jsem s rozbitou přilbou i fotakem.... Ale mobilní jsem, kolo zůstalo jako jediné bez šrámů....

Pálava 2018

(Jiřka, 17. 4. 2018 11:22)

čest MCT byla zachráněna a otvírání jara na Pálavě proběhlo:)). Bylo nádherně, všechno kvete, když vyrazíte dříve, tak se vyhnete i těm davům turistů....Prozkoumáno bylo i archeo muzeum v Pavlově a zahrady pod zámkem v Mikulově.

Re: Pálava 2018

(Pavel, kníže z Klentnic, 17. 4. 2018 19:10)

Hlavně jsme zachránili čest sobě, páč jsme si předsevzali, že Pálavu budeme navštěvovat každý rok. Obhlédl jsem zároveň své "knížectví", daří se mu dobře :) Bylo velmi teplé počasí, obloha vymetená, ptáci zpívali jak o život, zástupy turistů všude. V Pavlově jsme na kafe zaváhali, v Klentnici nebylo kde, v Mikulově už se nám nechtělo. Byl to pěkný výlet.

V elikonoce

(Anička, 29. 3. 2018 15:08)

Svátky jara jsou tu zas, oslavte ten krásný čas. Požehnané Velikonoční svátky, hojnost zdraví, pohody a lásky.